Politikani ekuadorian dhe gruaja e tij ekzekutohen me armë zjarri, ishin duke ndjekur një shfaqje cirku

politikani ekuadorian dhe gruaja e tij ekzekutohen me arme zjarri ishin duke ndjekur nje shfaqje cirku

Politikani ekuadorian dhe influenceri i mediave sociale, Cristhian Nieto dhe gruaja e tij u qëlluan për vdekje të dielën në mbrëmje në qytetin Manta, në Manabí , në perëndim të Ekuadorit.

nieto

“Vdekja e Nieto është konfirmuar me disa plagë me armë zjarri”, ka konfirmuar për media të ndryshme të dielën mbrëma, tha koloneli i policisë, Fabary Montalvo .

Ligjvënësi nga partia opozitare Revolucioni Qytetar, dhe gruaja e tij Nicole Burgos po ndiqnin një shfaqje cirku në qendër të qytetit port të Mantas, në provincën e Manabí, kur një grup burrash të armatosur hynë nga pjesa e pasme e çadrës dhe hapën zjarr duke i lënë atë të vdekur.

Montalvo shtoi se sulmi ishte drejtuar kundër politikanit. Dy persona të tjerë, të identifikuar sipas gazetës El Universo si gazetari Josué Suarez dhe një roje sigurie cirku, pësuan lëndime, por mbijetuan.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts