Politikani gjerman për konfliktet në veri të Kosovës: Të ulen menjëherë tensionet, NATO ka ofruar siguri dhe stabilitet!

Politikani gjerman Peter Beyer ka reaguar për situatat e fundit të tensionuara në Kosovë. Ish-raportuesi për Kosovën në Këshillin e Europës, Beyer ka thënë se është e domosdoshme që situata të mos përshkallëzohet. Gjithashtu ai është ndalur edhe tek liria e mediat duke thënë se duhen ruajtur pa kushte. “Situata në Kosovë vazhdon të tensionohet […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts