Polonia na parakalon, Shqipërinë e mban në lojë matematika. Shikoni si paraqitet situata në Grupin “I”
Humbja me Poloninë e zbriti Kombëtaren tonë në vendin e tretë në grup me polakët që na parakalojnë duke qëndruar dy pikë sipër nesh.

polonia

Tani më Shqipëria ka dy sfida të mbetura ndaj Anglisë në transfertë dhe në ndeshjen e fundit do të presë Andorrën në shtëpi, ndërsa Polonia do të luajë kundër Andorrës në transfertë në sfidën e radhës, ndërsa në sfidën e fundit do të presë Hungarinë në shtëpi.

Situata nuk duket aspak në favor të kuqezinjve, por shpresojmë ende te një mrekulli deri në sfidën e fundit, edhe pse do të jetë shumë e vështirë.

NDESHJET E RADHËS

12/ 11/ 2021

ANGLI-SHIQPËRI

ANDORRA-POLONI

15/ 11/ 2021 

SHQIPËRI-ANDORRA

POLONI-HUNGARI

shqiperia

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.