Popullariteti i Harry dhe Meghan bie në Britani të Madhe pas intervistës me Oprah

Popullariteti i Princit Harry dhe gruas së tij Meghan ka rënë në Britani dhe nuk ka qenë kurrë më i ulët pas intervistës së tyre shpërthyese me yllin e televizionit amerikan Oprah Winfrey, sipas një sondazhi të realizuar të Premten. Gjatë intervistës së transmetuar të Dielën e kaluar, Meghan tha se lutjet e saj për ndihmë ndërsa mendonte vetëvrasjen ishin injoruar dhe se një anëtar i familjes pa emër kishte pyetur se sa e errët mund të ishte lëkura e djalit të tyre Archie.

Ndërkohë, Harry, nipi i Mbretëreshës Elizabeth, gjithashtu dënoi reagimin e familjes së tij për vendimin e çiftit për t’u larguar nga detyrat zyrtare. Intervista sipas të anketuarve ka zhytur monarkinë 1000-vjeçare në krizën e saj më të madhe këtë shekull dhe, sipas një sondazhi të YouGov, pozicioni i dy mbretërve gjithashtu ka marrë një goditje të madhe. Ai zbuloi se 48% e 1,664 të anketuarve kishin një qëndrim negativ ndaj Harry krahasuar me 45% me një pamje pozitive, hera e parë që vlerësimi i tij i favorshëm neto kishte qenë negativ dhe një rënie prej 15 pikësh nga një javë më parë.

Ndërkohë, vetëm tre në 10 persona kishin një opinion pozitiv për Meghan, ndërsa 58% kishin një mendim negativ. Ashtu si me sondazhet e tjera të kryera që nga intervista, ekzistonte një ndarje midis brezave, me një shumicë të atyre nga mosha 18 deri 24 vjeç që pëlqen Harry dhe Meghan dhe ata mbi 65 vjeç që kishin ndjenja negative ndaj tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.