Porti i Sarandës dyndet nga turistët, zbarkojnë 20 jahte, kroçera dhe anije me pushues

porti i sarandes dyndet nga turistet zbarkojne 20 jahte krocera dhe anije me pushues
porti i sarandes dyndet nga turistet zbarkojne 20 jahte krocera dhe anije me pushues

Kjo e hënë ka shënuar një fluks të shtuar të turistëve që kanë zbarkuar në Portin e Sarandës.

Gazetarja Shpresa Dine, raporton për BalkanWeb se ditën e sotme kanë zbarkuar 20 linja, jahte, kroçera dhe anije pasagjerësh. Mësohet se numri mesatar i turistëve që mbërrijnë në Portin e Sarandës llogaritet rreth 4500 pushues.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts