Portugalia i kërkon Brukselit të hapë dritën e gjelbër në ndihmë të kompanisë TAP

“Kjo ndihmë do të bëjë të mundur plotësimin e kërkesave të menjëhershme të TAP në pritje të miratimit të planit të tij të ristrukturimit”, sipas një komunikate të Ministrisë së Financave dhe Infrastrukturës, e cila është përgjegjëse për transportin.

“Kjo ndihmë është e nevojshme për shkak të ashpërsisë së ndikimit të COVID-19 në sektorin e aviacionit”, shtoi qeveria.

Kompania ajrore portugeze është detyruar të zbatojë një plan rigoroz të ristrukturimit në mënyrë që të mbijetojë për shkak të vështirësive serioze financiare të cilat janë rritur me krizën shëndetësore.//ATSH


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com