Pr.ligji për punën e detyruar 5 vjet në Shqipëri, studentët e mjekësisë paralajmërojnë protestën e radhës

pr ligji per punen e detyruar 5 vjet ne shqiperi studentet e mjekesise paralajmerojne protesten e radhes

Studentët e mjekësisë kanë paralajmëruar protestën e radhës.

Në një njoftim në rrjetet sociale, ata deklarojnë se do të mblidhen sërish ditën e hënë në orën 09:00, për të kundërshtuar projektligjin që i detyron ata të punojnë për 5 vite në Shqipëri.

  • foto galeri

Kujtojmë se ky projektligj parashikon që studentët që kërkojnë të largohen nga Shqipëria në përfundim të Universitetit, duhet ta paguajnë vitin shkollor me tarifat e plota dhe jo me tarifë shtetërore.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts