Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri, kolona e mjeteve në Vërmicë shkon deri në 200 metra

KOSOVA

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë.

Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë mëngjes është vënë re fluks i madh me kolona deri në 200 metra të gjata.

TUristëve u duhet të presin deri në 30 minuta për të kaluar pikën kufitare Kosovë-Shqipëri.
Edhe gushti pritet që të sjellë një fluks të madh të turistëve nga Kosova që zgjedhin bregdetin e Shqipërisë për të pushuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com