Prag tragjedie/ Rrëzohet nga kati i pestë i pallatit, 37-vjeçari shpëton mrekullisht vogëlushen: Kur dëgjova të qarat…

Ka shpëtuar për mrekulli një vajzë 3-vjeçare e cila u rrëzua nga kati i pestë i një pallati. Ngjarja ndodhi në Torino. Ishte një kalimtar i rastit ‘heroi’ i kësaj ngjarjeje që mund të ishte kthyer në një tragjedi.

Mattia Aguzzi, 37 vjeç është personi që e shpëtoi, pasi arriti ta kapte kur vajza u rrëzua nga pallati dhe po binte poshtë. Mattia, një punonjës 37-vjeçar që po kalonte në rrugë me të dashurën e tij në ato momente, ka dëgjuar të qarat dhe ka arritur të kapë vogëlushen.

Kur e pashë të rrëzohej, u afrova dhe po shpresoja që gjithçka të shkonte për mirë.

“Fillimisht nuk ndjeva asnjë shenjë jete, më pas fëmija filloi të qajë dhe unë u lehtësova në atë moment”, ka treguar ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts