Pranohet gjykimi i shkurtuar për ish-sekretaren e përgjithshme të Ministrisë se shëndetësisë. Në seancën e radhës do të jepet…

pranohet gjykimi i shkurtuar per ish sekretaren e pergjithshme te ministrise se shendetesise ne seancen e radhes do te jepet
pranohet gjykimi i shkurtuar per ish sekretaren e pergjithshme te ministrise se shendetesise ne seancen e radhes do te jepet

Gjykata ka pranuar gjykimin e shkurtuar për ish-sekretaren e përgjithshme të Ministrisë se shëndetësisë Joana Duro, e akuzuar për korrupsion.

Bashke me Duron nen akuze edhe ish specialistja e nivelit te larte Laura Shteto, administratori kompanisë “Drikons” Vladimir Topi dhe inxhinieri Silvi Shehu. Seanca e radhës është caktuar për më 27 tetor, kur Prokuroria e Posaçme do të japë pretencën.

Duro u arrestua më 2 qershor të këtij viti për një tender modest prej rreth 7 milionë lekësh të vjetra nga Ministria e Shëndetësisë për restaurimin e qendrave shëndetësore. Ajo akuzohet nga SPAK për marrjen e një shume prej 4 milionë lekësh të vjetra ryshfet.

Përveç Duros, në pranga ra edhe Laura Shteto, me rol specialiste te zyra e prokurimeve. Në atë kohë, lajmi u dha fillimisht nga kryeministri Edi Rama dhe më pas nga SPAK.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts