Pranuan ulje rroge, ja sa fitojnë vërtetë lojtarët e Barcelonës
Barcelona nuk po kalon një periudhë të mirë për sa i përket pjesës financiare. Klubi ndodhet në një krizë të madhe ekonomike, por përsëri arrin të gjejë mundësitë për tu dhënë lojtarëve paga të larta. 

Pike Barca

Këta të fundit para pak kohësh kishin pranuar ulje rrogash që të ndihmonin klubin. Sipas mediave në Spanjë, Gerard Pike, është futbollisti më i paguar te Barcelona. Mbrojtësi përfiton një pagë prej 28 milionë euro në sezon dhe ndiqet nga kapiteni i ekipit, Serxhio Buskets.

Mesfushori përfiton një pagë prej 23 milionë eurosh, ndërkohë që podiumi mbyllet me Xhordi Albën, i cili merr 3 milionë më pak se kapiteni, ndërsa portieri Ter Shtegen merr 14 milionë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *