Prej 8 ditësh i humbur, gjendet në pyll alpinisti amerikan, ka ngrënë vetëm manaferra

Është gjetur alpinisti 25-vjeçar Andrew Deveres.

Ai ishte shpallur i humbur prej tetë ditësh dhe gjatë kësaj kohe kishte qëndruar në pyje.

Mediat e huaja shkruajnë, se alpinisti kishte mbijetuar vetëm duke ngrënë manaferra e duke pirë ujë në lumë.

Teksa ekipet e kërkimit vijonin punën pa ndërprerë, ai u gjet rastësisht nga një vrapues të dielën herët në mëngjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.