Prej nisjes së luftës në vijën e parë të frontit për të mbrojtur vendin, vritet balerini i njohur ukrainas

Njoftimi për vdekjen e balerinit të famshëm Oleksandr Shapoval ka shkaktuar emocione në Ukrainë.

Ai u vra pranë Mayorsk, rajoni Donetsk më 12 shtator, siç raportoi Valentina Samchenko, zv/kryeredaktore e medias Ukraina Moloda.

Oleksandr Shapoval, i cili ishte balerin i Operës Kombëtare të Ukrainës, ishte që nga fillimi i luftës në vijën e frontit si vullnetar dhe shërbeu si granatahedhës.

Vdekja e tij u bë e ditur nga mediat vendase, duke e nderuar si hero kombëtar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts