“Prej vitesh përpiqem të përmirësohem, por jo më”, Beyonce bën rrëfimin e rrallë: Kam luftuar shumë për të mbrojtur veten time. Muzika? Po vjen!

Beyonce ka dhënë një intervistë të rrallë për kopertinën e re të Harper’s Bazaar duke surprizuar të gjithë fanbsat e saj.

Këngëtarja, mamaja e Blue Ivy, 9 vjeç dhe binjakët Rumi dhe Sir, 4, ka rrëfyer detajje mbi jetën personale dhe se si privatësia e madhe nga sytë e publikut është bërë kaq e rëndësishme për të.

“Unë doja që fokusi të ishte në muzikën time, sepse nëse arti im nuk është mjaft i fortë ose kuptimplotë për t’i mbajtur njerëzit të interesuar dhe frymëzuar, atëherë unë jam në biznesin e gabuar,” tha ajo. “Kam luftuar për të mbrojtur mendjen time të shëndoshë dhe privatësinë time sepse cilësia e jetës sime varej nga ajo. Shumë nga ata që jam janë të rezervuar për njerëzit që i dua dhe besoj. Ata që nuk më njohin dhe nuk më kanë takuar kurrë mund ta interpretojë atë si të mbyllur.”

Beyonce And Blue Ivy At Lion King Premiere Today Main 190710 B2c610727f140f80b51d24bfed8e442f.fit 760w

Ndër të tjerash, ajo foli edhe për muzikë dhe dha një përgjigje nga e cila fansat do të jenë të emocionuar dhe të lumtur.

“Me gjithë izolimin dhe padrejtësitë që na ndodhën gjatë vitit të kaluar, mendoj se të gjithë jemi gati për të shpëtuar, udhëtuar, dashuruar dhe qeshur përsëri. Ndjej një rilindje që po shfaqet dhe dua të jem pjesë e ushqyerjes së asaj ikjeje në çfarëdo mënyre të mundshme. Unë kam qenë në studio për një vit e gjysmë”.

“Ndonjëherë më duhet një vit që unë të kërkoj personalisht mijëra tinguj për të gjetur goditjen e duhur. Një kor mund të ketë deri në 200 harmoni të grumbulluara. Megjithatë, nuk ka asgjë si sasia e dashurisë, pasionit dhe shërimit që ndiej në studion e regjistrimit. Pas 31 vitesh, ndihem po aq emocionuese si kur isha nëntë vjeç. Po, muzika po vjen!”, tha ajo.

Ajo i tha Harper’s se që nga turneu i saj i fundit, CBD ka ndihmuar në trajtimin e dhimbjes, inflamacionit dhe pagjumësisë. Ajo gjithashtu konfirmoi se ka zbuluar përfitimet shëruese të mjaltit. Kjo është e vërtetë: Mbretëresha Bej tani është në fakt një bletë mbretëreshë, pasi ajo po ndërton një fermë mjalti dhe kërpi në shtëpinë e saj në Bel-Air.

“Shëndeti im, mënyra se si ndihem kur zgjohem në mëngjes, qetësia ime shpirtërore, numri i herëve që buzëqesh, ajo që ushqej mendjen dhe trupin tim – këto janë gjërat në të cilat jam përqëndruar “, tha ajo për revistën. “Shëndeti mendor është gjithashtu kujdes për veten. Unë jam duke mësuar të thyej ciklin e shëndetit të dobët dhe neglizhencës, duke e përqendruar energjinë time në trupin tim dhe duke marrë parasysh shenjat delikate që më jep. Trupi juaj ju tregon gjithçka që duhet të dini por më është dashur të mësoj të dëgjoj ”.

Is Beyonce Pregnant With Baby Number Four T

Më tej ylli i popit shtoi: “Kam kaluar kaq shumë vite duke u përpjekur për të përmirësuar veten dhe për të përmirësuar gjithçka që kam bërë, dhe jam në një pikë ku nuk kam më nevojë të konkurroj me veten time. Nuk kam interes të kërkoj prapa. E kaluara është e kaluara. Ndjej shumë aspekte të asaj Beyonce më të re.”

Karriera e saj e pakrahasueshme e muzikës me dekada arriti kulmin kohët e fundit në 28 Grammy-më së shumti nga çdo artiste femër në histori.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.