Premtimet elektorale/ Dashamir Shehi flet pa dorashka: Kam arritur të them që gomari vrapon por jo…

Duke analizuar ndryshimin e fushatave politike në 30 vitet e fundit në Shqipëri, politikani i njohur Dashamir Shehi se fushatat kanë ndryshuar shumë, duke u shprehur se dikur ka pasur debate dhe qytetarët i kundërviheshin liderëve. Sipas tij, sot ato që thotë kryetari merren si të vërteta.

dash-shehi-550x435

Fushatat kanë ndryshuar shumë, ashtu si shoqëria jonë. Tani secili ka tifozët e vet në takime. Dikur bëhej debat në sallë, tani s’ka më nevojë se në salle s’ke më kundërshtar vetëm idhtarë. Dikur kishte njerëz që dyshonin në sallë në premtimet e tua.

Entuziasti popullor, nuk ekziston, është proces i kalkuar sot fushata elektorale. Dikur fushatat ishin me spontane, kishte batuta. Sot i shefi  i di të gjitha, keni parë takimet e Ramës, t’i thotë kush o shef e ke gabim“, tha ai në “Opinion”.

Më tej Shehi kritikoi politikanët që gënjejnë duke thënë se dhe ai mund të ketë gënjyer gjatë fushatave.

“Unë kam mbërritur vetë në këtë gënjeshtrën politike. Mund të kem thënë që gormari vrapon, por nuk them dot që gomari fluturon. Këtë nuk e them dot dreqi ta haje. Deri tek vrapi kam arritur, por të fluturojë jo“, shtoi Shehi.

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.