Presidenca shqiptare ndriçohet me ngjyrat e flamurit të Ukrainës, Meta: Solidaritet dhe mbështetje nga Tirana


Shqipëria qëndron në krah të Ukrainës e cila po përballet me një luftë me Rusinë. Presidenti Ilir Meta, ka shprehur solidaritetin me popullin e Ukrainës.

presidencaukraine

Mbrëmjen e sotme, institucioni i Presidencës është ndriçuar me ngjyrat e flamurit të Ukrainës.

“Nga Tirana, solidaritet dhe mbështetje për Ukrainën!” – shkruan Meta.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.