Presidenti Begaj çon në Vlorë homologen sllovene, drejtuesit e dy shteteve shprehin gatishmëri për rritjen e bashkëpunimit ekonomik në fushën e turizmit

presidenti begaj con ne vlore homologen sllovene drejtuesit e dy shteteve shprehin gatishmeri per rritjen e bashkepunimit ekonomik ne fushen e turizmitPresidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, bashkë më Presidenten e Republikës së Sllovenisë, Natasha Pirc Musar zhvilluan sot vizitë në qytetin e Vlorës.

begaj natasha

Kreu i shtetit e njohu Zonjën Musar me mundësitë që Shqipëria ofron për vizitorët e huaj që kanë interes të zbulojnë historinë, traditat, natyrën, bregdetin  dhe plazhet shqiptare të Adriatikut dhe Jonit.

Drejtuesit e dy shteteve së bashku me delegacionet dypalëshe vizituan Kishën e Shën Mërisë të Manastirit të Zvërnecit.

db14f9d4-9818-4db2-a6d7-929cc87e91dd

Presideti Begaj dhe Presidentja Musar, shprehën gatishmërinë për rritje të bashkëpunimit ekonomik kryesisht në fushën e turizmit si dhe nevojën për shkëmbim eksperiencash mes dy shteteve për hartimin e nismave që i shërbejnë zhvillimit të qëndrueshëm.7da74e45-d1a4-4383-90e0-c8d615ddb4d1

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts