Presidenti Biden: Mizori e tmerrshme nga Rusia në Kramatorsk

21:36 08/04/2022

Presidenti amerikan Joe Biden ka dënuar sulmet me raketa të Rusisë në një stacion treni në Kramatorsk, në lindje të Ukrainës, ku u vranë të paktën 50 vetë dhe u plagosën 300 të tjerë.

Biden e ka konsideruar “mizori tĂ« tmerrshme” kĂ«tĂ« sulm nga forcat ruse.

Presidenti i SHBA fajësoi Moskën, duke thënë se ushtria ruse ka goditur civilët të cilët po përpiqeshin të largoheshin.

Kreu i ShtĂ«pisĂ« sĂ« BardhĂ« bĂ«ri tĂ« ditur gjithashtu se SHBA do tĂ« ripozicionojĂ« njĂ« sistem raketor “Patriot” nĂ« Sllovaki. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.