Presidenti dekreton një ligj të qeverisë: Nëse zbatohet me paanshmëri nga institucionet do të jetë mbështetje për të rinjtë


ilir-meta-1-1Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar me shpallje Ligjin nr. 25/2022 “Për mbështetjen dhe zhvillimin e startup-eve”.

Sipas arsyetimit te Kreut te Shtetit, ky ligj, nëse do të zbatohet drejtë, në mënyrë objektive dhe me paanshmëri nga institucionet përgjegjëse, do të jetë një mbështetje e mirë për të rinjtë për ngritjen e bizneseve të reja, duke krijuar lehtësira për hyrjen në treg, zhvillimin e burimeve njerëzore, lehtësimin dhe mbështetjen në aksesimin në burime financiare.

Njoftim i Institucionit të Presidentit të Republikës

30 mars 2022

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ka dekretuar me shpallje:

– Ligjin nr. 25/2022 “Për mbështetjen dhe zhvillimin e startup-eve”.

Ky ligj, nëse do të zbatohet drejtë, në mënyrë objektive dhe me paanshmëri nga institucionet përgjegjëse, do të jetë një mbështetje e mirë për të rinjtë për ngritjen e bizneseve të reja, duke krijuar lehtësira për hyrjen në treg, zhvillimin e burimeve njerëzore, lehtësimin dhe mbështetjen në aksesimin në burime financiare.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *