Presidenti i Austrisë: Shpresoj për një zgjidhje e qëndrueshme dhe funksionale Kosovë–Serbi të gjendet shpejt

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen ia ka dërguar një letër urimi presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me rastin e 16-vjetorit të pavarësisë, nëpërmjet të cilës ia ka shprehur mbështetjen për rrugën drejt integrimit europian. Van der Bellen përmendi bashkëpunimin për rritjen e stabilitetit, ndërsa tha se shpresojnë që së shpejti të gjendet një […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts