Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç sot në Kosovë, takime me Osmanin dhe Konjufucën

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanovic do të jetë sot për vizitë në Kosovë. Milanoviç do të pritet me nderime të larta shtetërore.

Takimi ndërmjet presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe presidentit kroat Milanovic do të mbahet në orën 10:00, ndërsa do të ketë konferencë pas takimit.

“Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pret me ceremonitë më të larta shtetërore presidentin e Kroacisë, Zoran Milanovic”, thuhet në njoftim.

Presidentin kroat do ta presë në takim edhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufuca.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *