Presidenti i Madagaskarit shkarkon të gjithë ministrat: Si një ekip futbolli, duhet të ndryshoni kur ka dështime në qeveri

Të gjithë ministrat e qeverisë së Madagaskarit janë shkarkuar me një fjalë nga Presidenti i vendit, Andry Rajoelina.

Ky i fundit si arsye ka dhënë dështimin, por nuk i ka specifikuar saktësisht.

Ai thotë se si një ekip futbolli duhen ndryshime kur ka dështime në qeveri.

Kjo rokadë vjen disa javë pas një komploti për të vrarë ish-udhëheqësin e grushtit të shtetit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.