Presidenti i Polonisë izolohet pas riinfektimit me COVID-19

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda është riinfektuar me COVID-19.

NjĂ« nga ndihmĂ«sit e tij, ka reaguar nĂ«pĂ«rmjet njĂ« postimi nĂ« ‘Twitter’, ndĂ«rsa ka treguar edhe gjendjen shĂ«ndetĂ«sore tĂ« presidentit.

Ai është shprehur se aktualisht Andrzej Duda ndihet mirë dhe nuk është në gjendje të rënduar, ndërsa ndodhet në kontroll të vazhdueshëm të mjekëve.

Po ashtu Pawel Szrot shtoi se presidenti është në izolim.

Kujtojmë se Andrzej Duda fillimisht u infektua me COVID në tetor të 2020.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.