Presidenti Meta dekreton me gradën “Gjeneral Brigade” kolonelin Bilbil Bitri. Ylli Pulaj emërohet komandant i Forcës Ajrore

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kolonel Bilbil Qazim Bitrin, me detyrë “drejtor” i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, me gradën “Gjeneral Brigade”.

ilir-meta

Kreu i shtetit ka dekretuar gjitashtu edhe Gjeneralin e Brigadës Ylli Nikoll Pulaj, me detyrë “Zëvendës Komandant i Forcës Ajrore”, të emërohet “Komandant i Forcës Ajrore”.

Dekretet janë firmosur nga Presidenti Meta në datën 5 janar 2022 dhe hyjnë në fuqi menjëherë.

Bilbil Qazim Bitri
Kolonel Bilbil Qazim Bitri

6609fcfc-5fce-481f-91d3-76612bcfe706

d33e9aba-aa8e-45d4-b11f-7bd057f61bd1

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.