Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të oficerit italian: Më ka shoqëruar në të gjitha vizitat në Komunitetin ArbëreshPresidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të oficerit të policisë italiane, Dario Fazio. Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit thotë se oficeri e ka shoqëruar në të gjitha vizitat në Komunitetin Arbëresh.

meta

“Më trishtoi lajmi i hidhur për ndarjen e parakohshme nga jeta të Oficerit të Policisë Italiane, Dario Fazio, i cili më ka shoqëruar në të gjitha vizitat në Komunitetin Arbëresh, në Kalabri, Puglia dhe në rajonet e tjera ku jetojnë në Itali.

Ngushëllimet më të ndjera familjes Fazio, kolegëve, Policisë Italiane dhe të gjithë Komunitetit tonë të dashur Arbëresh”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.