Presidenti Meta poston videon: Kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani

SHPĂ‹RNDAJE

Duke postuar një video nga mitingu i 2 prillit të vitit të shkuar, Presidenti i Republikës, Ilir Meta thekson se kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani.

ilirmetaaa

“Kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani. Kur qeveria ka frikë nga populli, aty ka LIRI, aty ka DREJTËSI”- shkruan Meta.

Postimi i Presidentit vjen pas incidentit që u regjistrua gjatë ditës së sotme në ambientet e ndërtesës ku ka zyrat Partia Fryma e Re Demokratike dhe ku kreu i Shtetit u përplas me policinë Bashkiake.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.