Presidenti Meta takon ish-ambasadorin Richard Grenell, ja libri që i dhuroi


meta grenell

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot ish tĂ« dĂ«rguarin special tĂ« ish-Presidentit tĂ« SHBA pĂ«r dialogun KosovĂ«-Serbi dhe ish-ambasadorin amerikan nĂ« PrishtinĂ«, Richard Grenell, i cili ndodhet kĂ«to ditĂ« nĂ« ShqipĂ«ri.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit tha se mbështet “përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri”.

Meta tha se i ka dhuruar Grenell edhe librin â€śAlbania from the Air” dhe uron qĂ« “herĂ«n tjetĂ«r ai do tĂ« shpenzojĂ« mĂ« shumĂ« kohĂ« pĂ«r tĂ« eksploruar ShqipĂ«rinĂ« tonĂ« tĂ« bukur”.

Postimi i plotë

Ishte kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell.

Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur. 🇦🇱🤝🇺🇸

meta grenell1

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *