Presidenti Meta takon Sekretarin e Përgjithshëm të PABSEC: Dimensioni parlamentar, element i rëndësishëm në nxitjen e nismave rajonale politike
ilirmeta

Presidenti Ilir Meta ka takuar këtë të enjte Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare për Bashkëpunim Ekonomik të Detit të Zi, Asaf Hajiyev.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Kreu i Shtetit shkruan se dimensioni parlamentar mbetet një element i rëndësishëm për nxitjen e nismave rajonale politike e ekonomike.

Postimi i Ilir Metës:

Kënaqësi të takoja sot Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare për Bashkëpunim Ekonomik të Detit të Zi (PABSEC), z.Asaf Hajiyev dhe ta përgëzoja për angazhimin e tij serioz në kuadër të kësaj organizate të rëndësishme rajonale. Dimensioni parlamentar mbetet një element i rëndësishëm në nxitjen dhe mbështetjen e nismave rajonale politike, ekonomike dhe të sigurisë, ndaj roli i vital i PABSEC-ut e bën bashkëpunimin rajonal funksional dhe të dobishëm për qytetarët.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.