Presidenti Putin merr nesër vaksinën anti-covid, ja dozat e cilës kompani do të marrë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka vendosur që të vaksinohet ditën e nesërme me ruse “Sputnik V” kundër COVID-19. Mediat e huaja raportojnë se ai do të vaksinohet nesër.

Ndërkohë, ministri rus i industrisë, Denis Manturov deklaroi se është vendosur që të prodhohen mbi 80 milion doza vaksinash, në gjysmën e parë të këtij viti. Manturov pohoi se 12.5 milionë doza do të prodhohen në mars dhe 17 milionë të tjera në Prill.

Ai shtoi se Rusia kishte transferuar teknologjinë e nevojshme për të prodhuar vaksinat e saj në 10 vende të tjera deri më tani.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *