Presidenti slloven Borut Pahor viziton javën e ardhshme Kosovën

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, pritet që të vizitojë javën e ardhshme Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga kabineti i presidentit Pahor.

Në takimet që presidenti slloven do të ketë në Prishtinë pritet që të diskutohet rreth përgatitjeve për samitin Brdo-Brione

Kujtojmë se kjo është vizita e dytë e presidentit slloven Pahor në Kosovë, pas një vizite që kishte bërë gjatë viti 2018, në kuadër të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.