Presidenti ukrainas Zelensky propozon zgjatjen e ligjit ushtarak

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka paraqitur në parlament një projektligj për zgjatjen e gjendjes ushtarake në vend.

Miratimi i dekretit tĂ« presidentit ukrainas pĂ«r “zgjatjen e ligjit ushtarak nĂ« UkrainĂ«â€ Ă«shtĂ« renditur nĂ« parlamentin ukrainas si pjesĂ« e projektligjeve.

Ligji ushtarak në Ukrainë u shpall nga Zelensky më 24 shkurt, kur Rusia nisi luftën kundër Ukrainës. Ai fillimisht u zgjat në muajin mars për 30 ditë dhe mbaron më 25 prill.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.