Presidenti ukrainas Zelensky shpreson të takohet me Putinin

Zelensky tha se detyra kryesore e delegacionit të tij në bisedimet me homologët e tyre rusë ishte të organizonte një takim mes tij dhe presidentit rus Vladimir Putin.

“PĂ«rfaqĂ«suesit e vendeve tona po zhvillojnĂ« bisedime tĂ« pĂ«rditshme pĂ«rmes videokonferencĂ«s”, tha ai, duke e pĂ«rshkruar detyrĂ«n e delegacionit ukrainas si njĂ« “rrugĂ« tĂ« vĂ«shtirĂ«â€.

Zelensky tha gjithashtu se njĂ« autokolonĂ« humanitare pĂ«r nĂ« Mariupol u bllokua nga Rusia, e cila “ndĂ«rpreu lĂ«vizjen e ndihmave dhe autobusĂ«ve”, duke shtuar se kolona do tĂ« bĂ«jĂ« njĂ« pĂ«rpjekje tjetĂ«r pĂ«r tĂ« lĂ«vizur ditĂ«n e sotme.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.