Presidenti Zelensky anulon udhëtimin në Spanjë dhe Portugali, arsyeja mbetet mister

presidenti zelensky anulon udhetimin ne spanje dhe portugali arsyeja mbetet mister






























Presidenti Volodymyr Zelenskyy ka anuluar një udhëtim në Spanjë dhe Portugali, me disa media që raportojnë se është për shkak të ripërtëritjes së luftimeve në Ukrainë.

lcimg-4d1563e7-7671-44b7-9118-63ac4e652a1a

Mbreti Felipe i Spanjës do të mbante një pritje për Zelensky të premten.

Udhëheqësi ukrainas më pas pritej të nënshkruante një marrëveshje bashkëpunimi dypalësh të sigurisë me kryeministrin e Portugalisë Luis Montenegro.

Një zëdhënës i qeverisë portugeze tha se Zelensky kishte anuluar vizitën, por nuk dha një arsye, ndërsa qeveria spanjolle tha se nuk mund të komentonte për arsye sigurie.

Siç kemi raportuar, trupat ukrainase mbeten të pushkatuara nga forcat ruse.

Dje, pjesët perëndimore dhe veriore të Vovchansk në rajonin Kharkhiv të Ukrainës ranë nën kontrollin e forcave ruse, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve TASS.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al





Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts