Presidenti Zelensky u drejtohet qytetarëve: Mos u panikosni!

14:01 20/01/2022

Presidenti ukrainas Vladimir Zelenski u Ă«shtĂ« drejtuar qytetarĂ«ve tĂ« tij pĂ«rmes njĂ« videomesazhi ku  i ka kĂ«shilluar  tĂ« mos panikosen pĂ«r shkak tĂ« frikĂ«s qĂ« ka krijuar njĂ« sulm i mundshĂ«m ushtarak ngaRusia .

‘Ne do tĂ« bĂ«jmĂ« çmos pĂ«r tĂ« ruajtur  paqen nĂ« UkrainĂ«. ÇfarĂ« duhet tĂ« bĂ«ni? VetĂ«m njĂ« gjĂ«, mos u panikosni. QĂ«ndroni tĂ« qetĂ«. Kini besim tek ushtria  dhe vendi ynĂ« .”

Sipas presidentit, pĂ«rhapja e panikut po dĂ«mton investimet nĂ« vend dhe klimĂ«n e biznesit. Sipas tij, zbrazja e llogarive bankare nuk Ă«shtĂ« zgjidhje. Zelensky tha se kĂ«to rreziqe kanĂ« ekzistuar prej kohĂ«sh, por vetĂ«m tani po flitet pĂ«r kĂ«tĂ« çështje.

PĂ«rveç kĂ«saj, presidenti ukrainas nĂ«nvizoi se tĂ« gjithĂ« partnerĂ«t duhet tĂ« jenĂ« efektivĂ« “pĂ«rtej fjalĂ«ve” pasi Ă«shtĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« mĂ«sohet mĂ« shumĂ« se çfarĂ« mund tĂ« bĂ«jĂ« Rusia. Sipas kreut tĂ« shtetit, duhen shpallur sanksione dhe masa specifike ndaj MoskĂ«s.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.