Presidentit Biden i ndalohet hyrja në Rusi

17:58 15/03/2022

Më herët raportuam se Rusia kishte vendosur sanksione ndaj presidentit Joe Biden dhe zyrtarëve të tjerë të lartë amerikanë. Ministria e Jashtme e Rusisë thotë se atyre u është ndaluar hyrja në vend, në përgjigje të sanksioneve të vendosura nga SHBA.

“Masa Ă«shtĂ« pasojĂ« e politikĂ«s jashtĂ«zakonisht rusofobike tĂ« ndjekur nga administrata aktuale e SHBA”, thuhet nĂ« njĂ« deklaratĂ«, raporton BBC.

Në njoftimin e fundit për sanksionet kundër Rusisë, SHBA vuri në shënjestër katër persona dhe një entitet. Thesari i SHBA tha po ashtu se do të shtonte sanksionet kundër presidentit të Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko, duke sanksionuar edhe gruan e tij./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.