Presidentja e Kosovës reagon për zgjedhjet në Shqipëri, nuk përmend kryeministrin RamaPresidentja Vjosa Osmani uron Partinë Socialiste për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

vjosa-osmani-1-780x439

Në një postim në Twitter, ajo nuk e përmend kryeministrin Edi Rama, i cili kohë më parë gjatë vizitës së saj në Tiranë nuk qëndroi në Parlament për të ndjekur fjalimin e rastit si Presidente e Kosovës.

“Urime Partisë Socialiste për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit. Përgëzoj Partinë Demokratike dhe gjithë partitë e tjera për garën zgjedhore. Uroj që të gjithë përfaqësuesit politik të kontribuojnë në forcimin e demokracisë, sundimit të ligjit dhe bashkëpunimit me Kosovën”, shkruan Osmani në Twitter.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *