Presidentja e Kosovës takohet me Rishi Sunak: Mirënjohëse për mbështetjen e Britanisë, të përkushtuar për paqen dhe sigurinë në vend

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Britanisë Rishi Sunak në Samitin e liderëve europianë në Moldavi. Në fokus të këtij takimi ishin zhvillimet e fundit në rajon dhe bashkëpunimin e fortë mes Kosovës dhe Britanisë së Madhe. “Shprehim mirënjohjen tonë për mbështetjen e qëndrueshme të Mbretërisë së Bashkuar dhe përkushtimin tonë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts