Presidentja KE, Ursula von der Leyen merr dozën e parë të vaksinës anticovid, ‘sekret’ cilën firmë

BRUKSEL

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka marr sot dozën e parë të vaksinës anticovid.

Lajmin e dha vetë Von der Leyen me anë të një postimi në Twitter ku postoi dhe një foto duke bërë vaksinën, të cilën e shoqëroi dhe me një mesazh.

“Jam e lumtur që edhe unë sot mora dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, pasi numri i vaksinimeve brenda BE-së ka kaluar mbi 100 milionë”.

Von der Leyen tha se dorëzimet e vaksinave dhe vaksinimet do të përshpejtohen brenda BE-së. “Sa më shpejt të vaksinohemi, aq më shpejt do ta kontrollojmë pandeminë”, tha ajo.

Nuk dihet ende se cilën vaksinë ka marr Presidentja e Komisionit Evropian e cila është 61 vjece.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.