Presidentja Osmani: Kudo që shkelin pjesëtarët e FSK-së, sjellin krenari dhe suksese për vendin tonë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar për suksesin e jashtëzakonshëm, nëntogeren Ilirianë Bunjaku, me rastin e diplomit të saj në Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Britani, si dhe për marrjen e çmimit “Shpata Internacionale” që jepet për kadetin më të mirë ndërkombëtarë, duke thënë jo vetëm që e ka bërë krenare familjen por edhe gjithë FSK-në dhe shtetin e Kosovës.

Osmani gjatë një bashkëbisedimi me Ilirianë Bunjakun, ka thënë se e gjithë Kosova e ka festuar suksesin tuaj.

“Pjesëtarët e FSK-së që kanë qenë edhe më herët në këtë program kanë shkëlqyer por kësaj radhe është veçanti edhe një grua e FSK-që e ka arritur këtë sukses duke u bërë më e suksesshmja nga të gjithë pjesëmarrësit ndërkombëtar, prandaj edhe kjo tregon që kudo që shkelin pjesëtarët e FSK-së sjellin krenari dhe suksese për vendin tonë. Jam e bindur që ke me shërbyer si inspirim për shumë vajza e gra tjera që e shohin fushën e mbrojtjes si fushë ku ato duan të kontribojnë”, tha ajo.

Nëntogerja Ilirianë Bunjaku tha se gjatë këtij viti ka kryer një trajnim në një akademi ushtarake prestigjioze në Britani të Mdhe.

“Me të vërtet është një arritje e madhe jo vetëm për mua por edhe për shtetin tonë që krahas shteteve të tjera, emri i shtetit tonë u dëgjua në mbarë botën”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *