Pritet hyrja e kryetarëve të rinj të komunave, situatë e tensionuar në Mitrovicë, serbët mbushin rrugët, forca të shumta policie

Policia e Kosovës tha, të premten, përmes një komunikate për media se është “duke asistuar kryetarët e komunave veriore Zveçan, Leposaviç dhe Zubin Potok për të ushtruar të drejtën e tyre në punë, në objektet zyrtare të komunave përkatëse”. Radio Evropa e Lirë mësoi se disa kamionë janë të parkuar në mes të rrugëve në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts