Pritja për xhudistët në Kosovë, Kurti: Të punojmë që në Paris të fitojmë 3 dhe më shumë medalje

KOSOVA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkon që në Lojërat e ardhshme Olimpike në Paris të fitohen 3 dhe më shumë medalje.

Sot një pritje madhështorë është organizuar në Prishtinë për Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën të cilat i sollën dy medalje të arta Kosovës nga ‘’Tokio 2020’’.

Kurti vlerësoi trajnerin Driton Kuka për të cilin thotë se e bëri shtetin të kthejë sytë nga sporti i xhudos.

“Ai është trajneri i artë, Driton Kuka që me këmbënguljen e tij na bëri të gjithëve t’i kthejmë sytë nga xhudo. Tri medalje të arta nga tri gra, për dëshmua barazinë gjinore. Në Rio fituam një medalje, në Tokio dy dhe tani të fillojmë përgatitjet për tri e më shumë medalje në Paris”, u shpreh Driton Kuka.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.