Pritja zyrtare në Tiranë/ Rama i dhuron ish-presidentit të SHBA, Bill Clinton ‘Yllin e Mirënjohjes për Arritjet Publike”

Është mbajtur sot ceremonia zyrtare në Kryeministri, për pritjen e ish-presidentit ë SHBA, Bill Clinton.

Në këtë ceremoni Bill Clinton i është  dhënë, ‘Ylli i Mirënjohjes për Arritjet Publike”.

Të pranishëm ishin figura të shumta politike, nuk munguan as qytetarët që mbushën bulevardin me flamuj amerikanë dhe kuq e zi.

Në fjalën e tij gjatë nderimit të Clinton, Rama u shpreh: “Zoti Presidentin ju keni qenë me ne gjatë gjithë kohës përmes fjalëve tuaja. Nuk ka fjalë që mund të shprehin mjaftueshëm përulësinë, dhe ju them të pranoni medaljen e yllit të mirënjohjes që është çmimi më i lartë që i jepet dikujt. Shpresoj të ndiheni mirë”.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts