Probleme me mpiksjen e gjakut, FDA urdhëron pezullimin e vaksinës ‘Johnson&Johnson’

Autoritet në SHBA kanë urdhëruar pezullimin e vaksinimit me ‘Johnson&Johnson’. Ky vendim nga FDA erdhi pas shfaqjes së disa rasteve të mpiksjeve të gjakut.

Kujtojmë se ditën e djeshme u hap drita jeshile, ku nisi shpërndarja e vaksinave kundër COVID-19 në Bashkimin Evropian. Shpërndarja ishte planifikuar të ndodhte në fillim të prillit, por procesi ishte shtyrë për shkak të problemeve me prodhimin.

Mësohet se autoritetet do të shqyrtojnë rastet me trompozë, ndërsa më pas pritet të merret dhe vendimi përfundimtar.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *