Procesi gjyqësor ndaj Sali Berishës, edhe dy avokate të caktuara nga shteti tërhiqen nga mbrojtja në seancë

procesi gjyqesor ndaj sali berishes edhe dy avokate te caktuara nga shteti terhiqen nga mbrojtja ne seance
procesi gjyqesor ndaj sali berishes edhe dy avokate te caktuara nga shteti terhiqen nga mbrojtja ne seance

Edhe dy avokatë të tjerë të caktuar nga shteti kanë refuzuar të pranojnë mbrojtjen e ish-kryeministrit Sali Berisha nën akuzë për privatizimi ish-kompleksit Partizani.

Mësohet se avokatet Rabije Cenali dhe Jalldis Kastrati edhe pse kanë pranuar fillimisht të bëjnë përfaqësimin ligjor në gjykatë, gjatë seancës kanë vendosur të tërhiqen. Të pyetur nga gazetarët, ato mohuan kategorikisht se kanë pasur kërcënime. Ende nuk dihen arsyet se pse dy avokatet vendosën të tërhiqen në minutat e fundit, ndërsa është përfaqësuar në seancë nga një tjetër avokate.

Emri i Valentina Todoreskut ka dalë në dritë pas përfundimit të seancës.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts