Procesi i vaksinimit/ Biden zbulon rekordin e ri të SHBA: Është hera e parë që ndodh

Presidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur përparimin procesit të vaksinimit në Shtetet e Bashkuara.

Me një postim në Twitter Biden shkruan se bërja e 1 milionë dozave në ditë për 3 ditës rresht është një rekord tjetër.

” Javën e kaluar, u vendos një rekord tjetër i vaksinimit: mbi një milion doza në ditë për tre ditë rresht. “Kjo është hera e parë që nga qershori që kjo ndodh “, shkroi presidenti amerikan në Twitter.

Bidd

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.