Profili i errët i partnerit të 41-vjeçares/ Masakroi me thikë shqiptaren shtatzënë, autori i dënuar 4 herë për dhunimin e motrës së tij

profili i erret i partnerit te 41 vjecares masakroi me thike shqiptaren shtatzene autori i denuar 4 here per dhunimin e motres se tij
profili i erret i partnerit te 41 vjecares masakroi me thike shqiptaren shtatzene autori i denuar 4 here per dhunimin e motres se tij

Dy të arrestuarit për vrasjen brutale të 41-vjeçares shqiptare, e cila ishte dhe shtatzënë, trupi i së cilës u gjet pasditen e së hënës në një zonë me shkurre pranë Monopigados, do të dalin sot para Gjykatës së Selanikut, një javë pas zhdukjes së saj.

Ndaj partnerit 39-vjeçar të gruas fatkeqe dhe shokut të tij 34-vjeçar është ngritur akuza për veprat penale të vrasjes, ndërprerjes së shtatzënisë, grabitjes (të gjitha në bashkëpunim), si kundërvajtjet e armëmbajtjes dhe përdorimit pa leje. Pas urdhrave të arrestit, dy të pandehurit për vrasjen mizore që tronditi Greqinë dhe Shqipërinë, do të kalojnë “pragun” e hetuesisë së 4-të të rregullt, ndërsa pritet që në ditët në vijim të kërkojnë afat për të kërkuar falje.

Nga ekspertiza mjeko-ligjore e kryer në trupin e 41-vjeçares dhe publikuar nga protothema.gr, rezultoi se viktima kishte një plagë në pjesën e djathtë të qafës së mitrës, ndërkohë që gjithësej ka marrë tre goditje nga një thikë kuzhine, të cilat i kanë shkaktuar gjakderdhje të pakontrollueshme. Trupi i saj u gjet në një çantë në Monopigado Thermi vonë pasditen e së hënës.

Çfarë pretendon 39-vjeçari
Ndërkohë, sipas informacioneve, partneri 39-vjeçar i viktimës, i cili që në momentin e parë ishte i dyshuari kryesor i çështjes, ende mohon të ketë lidhje me vrasjen e 41-vjeçares Gjorgjie Murati. Gruaja, ishte nënë e një fëmije 13 vjeç dhe ishte në muajin e tretë të shtatzënisë.

39-vjeçari paraqitet “i zemëruar” në polici dhe pretendon se shoku i tij – i bashkëakuzuari i tij – e ka në shënjestër dhe nuk e di pse po e implikon në vrasjen brutale të partneres së tij. I akuzuari pretendon se atë natë fatale të Vitit të Ri kishte marrë një “pilula të rënda gjumi” për të fjetur dhe kur u zgjua në mëngjes gruaja nuk ishte në shtëpi. Ai pretendon se shoku i tij, së bashku me një bashkëpunëtor të panjohur, kanë vrarë Gjeorgjinë dhe ai vetë nuk e ka kuptuar sepse ishte në gjumë. “Nuk kam bërë asgjë, gjithçka ka ndodhur natën teksa flija”, mësohet të ketë thënë ai në polici.

Nëntë denoncime dhe katër dënime për rrahjen e motrës
39-vjeçari Akis ishte i njohur për autoritetet për të precedentët e tij për dhunë, është arrestuar dhe dënuar disa herë për rrahjen e motrës së tij, ndërsa ndaj tij janë bërë edhe denoncime për abuzim nga ish-bashkëshortja e tij, me të cilën kanë së bashku dy fëmijë.

Konkretisht, ai është dënuar në mënyrë të parevokueshme për rrahjen e motrës së tij me; 2 vjet e 3 muaj në vitin 2021 për dëmtim të rrezikshëm trupor në familje dhe armëmbajtje pa leje.

– Deri në 19 muaj në vitin 2022 për dëmtim trupor në familje, kanosje në familje dhe abuzim verbal.

– Me 13 muaj në vitin 2023 lëndime trupor dhe kërcënime në familje.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts