Pronarja në gjendje të rëndë shëndetësore, qeni nuk dorëzohet, ndjek ambulancën derisa mbërrin në spital (VIDEO)

Qentë, bëjnë pjesë të ato kafshë shtëpiake që krijojnë një lidhje të veçantë me pronarët e tyre.

Kjo është dëshmuar nga një sërë filmash të njohur, por edhe histori reale, që dokumentohen nëpërmjet pamjeve. Në ditët e fundit në Turqi, një qen mjaft besnik, ndjek me shpejtësi autoambulancën në të cilën ndodhej pronarja e tij.

Në fakt kjo e fundit ndihej keq dhe me autoambulancë ishte dërguar në spitalin më të afërt për tretman.

Në autoambulancë ishte lejuar të futet vajza e gruas së sëmurë, ndërsa qeni jo, prandaj e ky i fundit ka ndjekur me shpejtësi pronaren deri sa arriti në spital.

Me të mbërritur atje, qeni u fut brenda spitalit dhe priste me padurim, duke mos dashur të largohet derisa të takohet me pronaren, shkruajnë mediat e huaja.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni pamjet e mëposhtme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *