Propozimi i bujshëm/ Stadiumi “Olimpico” i Romës pritet të mbajë emrin e ish-legjendës së Italisë
Pas stadiumit “San Paolo” në Napoli, një tjetër stadium në Itali pritet të ndryshojë emërtim.

olimpico 1

Bëhet fjalë për stadiumin e Romës, “Stadio Olimpico”, i cili mund të marrë emrin e legjendës së Italisë në botërorin e vitit 1982, Paolo Rosi. Ka qenë presidenti i federatës italiane, Gabriele Gravina, i cili ka propozuar që stadiumit të kryeqytetit italian t’i vihet emri “Paolo Rosi”.

paolo rosi

Propozimi i tij ka gjetur një konsensus të gjithanshëm, duke përfshirë dhe shumë prej ish-shokëve të ekipit në “Spanjë 1982”. Tani pritet edhe miratimi përfundimtar nga bashkia e Romës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.