Propozimi i PS për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, vjen reagimi i parë nga PD, Salianji: Mbyll listat dhe ndalon koalicionet!

propozimi i ps per ndryshimet ne kodin zgjedhor vjen reagimi i pare nga pd salianji mbyll listat dhe ndalon koalicionet
propozimi i ps per ndryshimet ne kodin zgjedhor vjen reagimi i pare nga pd salianji mbyll listat dhe ndalon koalicionet

Ka ardhur reagimi i parë nga Partia Demokratike në lidhje me propozimin e Partisë Socialiste për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Në një postim në rrjetet sociale, Ervin Salianji, u shpreh se ky propozim i heq të drejtën e votës miliona qytetarëve që jetojnë jashtë Shqipërisë.

“Propozimi i Partisë Socialiste depozituar në Kuvend i heq të drejtën e votës miliona qytetarëve që jetojnë jashtë Shqipërisë, mbyll listat dhe ndalon koalicionet!
Në 11 Korrik ora 20:00 protesto!”, shkruan Salianji.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts