Protesta e veteranëve të UÇK-së në Kosovë, një prej protestuesve përfundon në urgjencë

Një veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka përfunduar nga protesta në Urgjencën e QKUK-së. Lajmin e ka konfirmuar mjeku kujdestar në Emergjencë, Avdush Bajgora.

Ai ka thënë se i njëjti është pranuar në gjendje tronditje, por se s’ka pasur ndonjë lëndim.
“Po, është pranuar një veteran një gjendje tronditje. Tani do i nështrohet një CT. S’ka pas lëndime”, ka thënë Bajgora.

Veteranët kanë protestuar sot para ndërtesave të Qeverisë e Kuvendit, pasi janë lënë jashtë projektligjit për pagën minimale.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.